Fotele biurowe – wygoda i funkcjonalność.

Czasy, gdy fotele biurowe pełniły jedynie rolę użytkową już dawno mamy za sobą. Obecnie, wybierać można wśród modeli wykonanych z różnych materiałów. Czemu wybór właściwego fotela, na którym – nierzadko – będziemy spędzać nawet kilka godzin w czasie dnia ma tak duże znaczenie? Praca siedząca, przy stole lub biurku, bywa męcząca i uciążliwa. Dobór wygodnego fotela ma kluczowe znaczenie na naszą produktywność oraz – najważniejsze - zdrowie kręgosłupa. Zapewnienie maksymalnego komfortu możliwe jest dzięki odpowiedniemu doborowi zarówno siedziska, jak i oparcia. Co – i dlaczego – jeszcze jest ważne przy wyborze odpowiedniego fotela do pracy? Czy stawiając na wygodny, perfekcyjnie dopasowany do pleców fotel, trzeba zrezygnować z eleganckiej stylistyki?

Znaczenie doboru odpowiedniego fotela.

Praca biurowa – nie ważne czy w dużej firmie czy na własny rachunek, w domu – wiąże się ze spędzaniem wielu godzin w pozycji siedzącej. Warto zatem zadbać o kręgosłup, aby jego ból nie dokuczał nam w trakcie wykonywanej pracy. Ważne zatem aby wybrany model fotela posiadał możliwość regulacji – nie tylko wysokości siedziska ale również kąta nachylenia oparcia. Dużą rolę odgrywa również możliwość obracania fotela, dzięki czemu – pomimo pozycji siedzącej – jesteśmy bardziej mobilni. Nie mniej ważne są zagłówek oraz podłokietniki, dzięki którym utrzymanie prostych pleców jest o wiele prostsze. Ważny jest również rozmiar – należy odpowiednio dobrać go nie tylko do własnych wymagań ale również rozmiaru stołu lub biurka, przy którym pracujemy. Nie mniej ważny jest rodzaj materiału, z którego wykonany jest fotel. Wybierać można wśród miękkich tekstyliów oraz skór naturalnych lub ekologicznych. Wygoda jest niezwykle ważna ale co ze stylistyką i dopasowaniem wyglądu fotela do przestrzeni, w której pracujemy?

Eleganckie i ponadczasowe czy przyciągające wzrok nietuzinkową kolorystyką?

Fotele biurowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Ale to nie wszystko. Niezwykle dużą rolę odgrywa również kolorystyka materiału. Osoby, dla których ważne są eleganckie detale mogą postawić na modele w kolorach czarnym lub brązowym. Odcienie te doskonale prezentują na miękkich skórach. Dodatkowego charakteru dodają subtelne przeszycia i elegancki kształt zarówno siedziska, jak i oparcia. Osoby preferujące nowoczesny styl mogą postawić na fotele obrotowe z wykonanymi z miękkiego, perfekcyjnie wyprofilowanego materiału siedziskami i oparciami. Tkanina membranowa zapewnia komfort siedzenia przez wiele godzin. Lubisz eklektyczne dodatki i żywe kolory? Fotel w kolorze różowym, fioletowym, czerwonym lub niebieskim to propozycja dla Ciebie. Wybierając samodzielnie fotel biurowy, nie musimy rezygnować z ponadczasowej stylistyki, jeżeli zależy nam na komforcie. Jeżeli decydujemy się na zakup foteli do wyposażenia całego biura, najlepiej postawić na ponadczasową kolorystykę, która trafi w gust każdego.