Promocje

Zegar - ponadczasowy dodatkowe

Zegar, czyli jeden z najbardziej praktycznych, a jednocześnie najbardziej niedocenianych elementów wystroju wnętrza, przeżywa obecnie swoją drugą młodość. Jeszcze za czasów naszych rodziców, babć i prababć, zegar stanowił nieodzowny element wystroju każdego salonu, jadalni, kuchni, a nierzadko również sypialni. Ciche tykanie towarzyszyło większości z nas w trakcie wykonywanie codziennych czynności. Moda na zegary wróciła i coraz częściej można je znaleźć również w nowoczesnych wnętrzach. Co prawda nowoczesny design często wypiera tradycyjną stylistykę, której nieodzownym elementem było drewno, warto jednakże pamiętać, że wnętrze naszego mieszkania powinno przede wszystkim odzwierciedlać nasz styl, charakter oraz tryb życia. A te, podobnie jak panujące trendy, uległy drastycznej przemianie. Metaliczne kolory oraz nietuzinkowe kształty zegarów goszczą obecnie we wnętrzach miłośniczek i miłośników współczesnej stylistyki. Wybierać można wśród zegarów stojących oraz wiszących, które będą doskonałym zwieńczeniem większych wnętrz.

Podróż w czasie

Zegary, przede wszystkim te ścienne, większości z nas kojarzą się z dzieciństwem. Obecne bowiem były – w latach 80. i 90. - w każdym wnętrzu. Ciche tykanie oraz wybijanie pełnej godziny stanowiły nieodzowne tło codziennych czynności. Zegary, co prawda z biegiem lat zmieniły swój design ale ponownie zaczęły pojawiać się we wnętrzach mieszkań. Nowoczesna stylistyka zegarów doskonale współgra z takimi materiałami jak szkło czy beton. Przyciągające wzrok, metaliczne kolory nie tylko przyciągają wzrok ale dodają również wnętrzom blasku. Ponadto, nierzadko powiększają optycznie przestrzeń. Wybierając zegar warto zwrócić uwagę na przyciągające wzrok detale. Podobnie jak w latach 80. i 90. również obecnie, zegary pełnią rolę nie tylko użytkową ale również ozdobną. Co prawda ich stylistyka diametralnie się zmieniła, wciąż pełnią jedną podstawową funkcję – wskazują godzinę. Jaki zatem zegar wybrać?

W jakim stylu zegrać wybrać ?

Diabeł tkwi w szczegółach” – to właśnie detale sprawiają, że dana rzecz wyróżnia ją na tle innych. Sięgając zatem po dodatki warto wybierać te przyciągające wzrok nietuzinkowymi zdobieniami. Do najpopularniejszych należą elementy ozdobne w metalicznych kolorach – srebrze oraz złocie. Nie tylko dodają wnętrzom blasku ale stanowią również idealne zwieńczenie nowoczesnych elementów ozdobnych. Wybierać można wśród małych zegarów wiszących oraz większych - stojących. Te większe najlepiej umiejscowić w salonie, mniejsze – na przykład w sypialni lub przedpokoju. Doskonałym miejscem jest również otwarta kuchnia. Miłośniczki oraz miłośnicy oldskulowych dodatków mogą postawić na zegar nawiązujący swoją stylistyką do płyty winylowej, fanki i fani nowoczesnych rozwiązań – zegar przypominający ekran ipada. Ważne, aby stylistyka zegara nawiązywała do wnętrza i była spójna z obecnymi w nim dodatkami.

Pokazuje 1 - 20 z 20 elementów
Pokazuje 1 - 20 z 20 elementów