Nowoczesne szafki nocne do sypialni glamour 

Sypialnia to prawdopodobnie najważniejsze pomieszczenie w mieszkaniu. Jego aranżacji poświęca się zwykle mnóstwo czasu. Przemyśleć należy każdy element. Sypialnia powinna być przygotowana w taki sposób, aby okazała się praktyczna, ale i piękna. Jest to pierwsze pomieszczenie, w którym znajdujemy się zaraz po obudzeniu, nie da się więc zaprzeczyć jak ważny jest jej wygląd, nawet dla własnego pozytywnego samopoczucia. Idealnym połączeniem praktyczności oraz piękna są nowoczesne szafki nocne w stylu glamour, które ustawia się obok łóżka. Jak już zostało wspomniane, aranżacja sypialni to niełatwe zadanie, ponieważ liczy się każdy element. Warto więc  zastanowić się nad odpowiednim wyborem szafki nocnej do sypialni glamour. 

Sypialnia glamour 

Glamour to wyjątkowy styl aranżacji wnętrz. Jest zaskakujący i ekstrawagancki, a także elegancki. Umeblowanie sypialni w stylu glamour musi zostać wykonane z ogromną precyzją. Specjalną uwagę należy zwrócić na każdy element wyposażenia sypialni, ale przede wszystkim należy skupić się na centralnym jej punkcie – łóżku oraz tym co go otacza. Najbliższe otoczenie łóżka, czyli np. szafki nocne, pozwala na dopełnienie aranżacji. Wybór szafek nocnych w stylu glamour to oczywiście przede wszystkim skupienie się na względach estetycznych, ale powinno się także pamiętać o praktycznych aspektach umeblowania każdej sypialni. 

Sypialnia produkty

Podstawowe funkcje, które powinna spełnić szafka nocna glamour

Trochę już zostało wspomniane na temat funkcji, które pełni szafka nocna w sypialni. Szafka nocna w stylu glamour to coś więcej niż tylko kolejny element wyposażenia mieszkania. Styl glamour ma oczarowywać swoją nietuzinkowością i wyważoną ekstrawagancją. Toteż wszystkie te cechy spełnić winna idealnie dobrana nowoczesna szafka nocna glamour.

Szafka nocna musi być odpowiednio dopasowana do łóżka, jeśli chodzi o jej wysokość – powinna być wysokości łóżka lub troszkę wyższa, jeśli chodzi o odpowiednie proporcje – nie powinna być  za szeroka ani za wąska. Wysokość i szerokość szafki nocnej to podstawowe parametry, które pozwolą na wykorzystanie maksimum funkcjonalności tego mebla. Odpowiednio dobrane zapewnią wygodę użytkowania. Można na nich przechowywać najbardziej potrzebne przedmioty, np. okulary, książki, szklankę z wodą. 

Jeżeli chodzi o styl, wybór nowoczesnej szafki nocnej pozwala na dowolność, nie musi być ona dokładnie dobrana do łóżka, można zdecydować się na kontrast z pazurem. Styl glamour pozwala zaszaleć jak żaden inny, dlatego wybór szafki nocnej glamour sprawia prawdziwą  przyjemność. Pokusić się można o dwie różne szafki nocne po obu stronach łóżka, co doda przestrzeni ciekawego, nowoczesnego wydźwięku. Jeżeli pragnie się zadbać o elegancki i stonowany glamour to można oczywiście zdecydować się na szafki nocne dobrane do ekstrawaganckiej ramy łóżka, w ten sposób nie dopuścimy do przemienienia glamour w kicz. 

Jakie są szafki nocne glamour?

Szafki nocne glamour nie są zwykłymi, prostymi szafkami. W stylu glamour każdy mebel ma ogromne znaczenie. Sam styl glamour czerpie inspirację z baroku i rokoka, dlatego meble wybierane w tym stylu często posiadają elementy charakterystyczne dla tamtej epoki. Szafki nocne glamour często stoją na kabriolowych nóżkach, pokryte zwykle są błyszczącymi materiałami, koniecznie dobrej jakości. Zamiast nudnych uchwytów, szafki nocne w stylu glamour zdobione są gałkami, błyszczącymi, przyciągającymi uwagę.  W nowoczesnym wydaniu glamour szafki nocne posiadają bardziej proste kształty, rzadziej posiadają kabriolowe nóżki, ale błyszczące powierzchnie i gładkie tafle zostają. Nowoczesne szafki nocne glamour przyjmować mogą także różne kształty, typowy kwadrat nie jest ograniczeniem, na pewno nie w stylu glamour. Możliwe są także inne rozwiązania, np. okrągłe. 

Szafki nocne produkty

Szafka nocna to mały, lecz niezwykle ważny element wystroju sypialni. Nowoczesne szafki nocne w stylu glamour pozwalają na dowolną aranżację otoczenia i przełamanie kolorów, wyróżnienie kształtów oraz oczarowanie każdego, kto podziwiać będzie wystrój sypialni. Szafki nocne glamour nie stawiają granic, a otwierają wiele możliwości na urozmaicenie przestrzeni w indywidualny i wyjątkowy sposób.