Jaki stolik pod telewizor wybrać?

Mimo że wiele osób decyduje się na zawieszenie telewizora na ścianie, by zaoszczędzić miejsce, to szafki RTV wcale nie wychodzą z użycia. W końcu ma to służyć właśnie powiększeniu przestrzeni na meblach możliwej do zagospodarowania. Jednakże, nie można zapomnieć o tradycjonalistach, którzy preferują telewizor stojący na nóżce. I jedni, i drudzy potrzebują więc odpowiedniego umeblowania, którego na rynku jest naprawdę wiele. Przyjrzyjmy się temu, czym powinny charakteryzować się dobre szafki pod telewizor.

Stoliki RTV

Oczywistym wyborem są te najmniejsze meble, zajmujące najskromniejszą przestrzeń. Stoliki pod telewizor, bo o nich mowa, zazwyczaj koncentrują się tylko na jednym celu — podtrzymywaniu sprzętu RTV. Dlatego też posiadają niewiele dodatkowych udogodnień w postaci szafek czy półek. W tych mieści się najczęściej najbardziej pokrewne telewizorowi wyposażenie, takie jak sprzęt audio, wszelkiego rodzaju odtwarzacze czy konsole, jak również po prostu płyty muzyczne lub filmowe. Stoliki pod telewizor, ze względu na swoje niewielkie rozmiary, służą czasem nie tylko jako podpora dla TV, lecz także najróżniejszych bibelotów i dekoracji. Zadowoleni będą w szczególności podróżnicy gromadzący drobne pamiątki ze swoich wypraw, które mogą poustawiać na blacie.

Szafki pod telewizor

Jeżeli jednak potrzebujemy więcej miejsca pod telewizorem, nie tylko ze względu na sam sprzęt RTV, ale po prostu, chcąc mieć większe możliwości przechowywania różnych rzeczy, lepszym wyjściem okażą się dedykowane komody. Fakt, na pierwszy rzut oka jedyną różnicą może być nazewnictwo, ale w istocie chodzi również o rozmiary i funkcjonalność. Szafki pod telewizor dysponują znacznie liczniejszymi szufladami i mniejszymi szafkami, które da się wykorzystywać na różne sposoby.

Ponadto w tym przypadku pojawia się dużo większe pole do popisu jeśli chodzi o wzór i elegancję. Największą popularnością cieszą się szafki białe, monochromatyczne, a także drewniane, zależnie od tego, czy dana osoba woli styl nowoczesny, można by rzec, industrialny, czy preferuje raczej tradycjonalizm i poczucie szczególnego ciepła domowego ogniska. Dla tych pierwszych ciekawym rozwiązaniem mogą być zwłaszcza szafki posiadające dodatkowe gadżety, takie jak różnokolorowe podświetlenie LED.

Jakie kolekcje mebli RTV są najlepsze?

Jak więc odnaleźć to, co dla nas najlepsze, to znaczy najbardziej funkcjonalne, a przy tym stylowe? Wyposażając wnętrze, warto postawić po prostu na jedną linię mebli, dzięki czemu zachowamy ciągłość estetyki całego pokoju. Wymieńmy zatem trzy wybrane kolekcje, które wyraźnie różnią się od siebie, ale wszystkie zapewniają wysoką jakość wykonania i użyteczność. Pierwszą z nich jest Stilo, którą cenić będą sobie zwłaszcza sympatycy tradycji. Przykładowo, komoda Stilo pod telewizor jest wykonana z drewna dębowego, a także pokryta lakierem, dzięki czemu pozostaje odporna na wszelkiego rodzaju zarysowania.

Ci zaś, którzy wolą nowoczesność, powinni skłonić się na przykład ku szafkom z linii Prisma. Te dla odmiany są utrzymane w prostym stylu i jednolitych barwach, spośród których najciekawiej prezentują się białe i czerwone. Natomiast osobom poszukującym rozwiązania pośredniego może przypaść do gustu komoda Chiaro. Ta łączy w sobie i piękne, lakierowane drewno i czarnego tworzywa sztucznego wysokiej jakości.

Niezależnie więc od tego, czy wolimy zawiesić telewizor na ścianie i używać mebli RTV wyłącznie do przechowywania zupełnie innych przedmiotów, czy posłuży nam w klasyczny sposób, wybór mamy naprawdę spory. Zarówno style, jak i rozmiary oraz pojemność poszczególnych stolików i szafek różnią się na tyle, że każdy bez trudu powinien znaleźć coś dla siebie.