Narożniki – najpopularniejszy mebel wypoczynkowy

Narożniki to najbardziej popularny ze wszystkich mebli wypoczynkowych, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Nie powinno to nikogo dziwić, bo choć zajmują więcej miejsca niż tradycyjne kanapy, są znacznie bardziej funkcjonalne od nich. Ponadto mogą łączyć swoją niezwykłą użyteczność z nieprzeciętnym stylem i zdać egzamin nie tylko w domach prywatnych, lecz także miejscach publicznych.

Zalety kanap narożnych

Oczywiste jest, że najbardziej rzucającą się w oczy cechą narożników pozostaje ich zaprojektowanie w kształcie litery L. Pozwala to na ich doskonałe dopasowanie do niemal każdego pomieszczenia, w końcu niezwykle rzadko zdarza się, by pokoje przyjmowały inne kształty niż prostopadłościan. Dzięki temu narożniki nie zajmują zbyt dużo miejsca, niejako przylegając do ścian. Posiadają one również zaletę, którą nie może poszczycić się żadna sofa. Pozwalają one mianowicie na zajęcie niezwykle wygodnej pozycji półleżącej bez rozkładania całego mebla, układając się w krótszej części kanapy i opierając o tę dłuższą.

Narożniki, mimo pewnego rodzaju oszczędności przestrzeni, o której wspomniano wyżej, cechują się również większym rozmiarem niż zwyczajne sofy. Stanowi to ogromną zaletę pod względem towarzyskim, ponieważ większy mebel pozwala na ugoszczenie większej liczby osób. Narożniki są więc jednocześnie obszerne, a przy tym oszczędzające miejsce w pomieszczeniu. Ostatnią, lecz równie istotną i poręczną zaletą narożników może być funkcja spania, a także możliwość przechowywania pościeli w ich wnętrzu. Co ważne, nie wszystkie kanapy narożne dysponują tym udogodnieniem, dlatego jeśli oczekujemy tych funkcjonalności, musimy koniecznie sprawdzić, czy dany mebel je posiada.

Gdzie pasują narożniki?

Liczne zalety kanap w kształcie litery L pozwalają zatem na ich użytkowanie w najróżniejszych pomieszczeniach. Najpowszechniejszym zastosowaniem narożników pozostają jednak salony i pokoje dzienne. Jak już bowiem wspomniano, pozwalają one pomieścić wiele osób, które dodatkowo, ze względu na specyfikę mebla, mają możliwość siedzieć nie obok siebie, lecz niejako skierowane do siebie nawzajem. Poza walorami towarzyskimi ich inne zalety pozwalają też na wstawianie do sypialni czy po prostu pomieszczeń w głównej mierze przeznaczonych do wypoczynku. Kanapy w tym kształcie zazwyczaj są nie tylko bardzo wygodne, lecz także, zważywszy na swoje rozmiary, gwarantują przestrzeń do spania niemożliwą do uzyskania przy jakimkolwiek innym meblu. Jeśli narożnik ma dodatkowo pojemnik na pościel, stanowi doskonałe rozwiązanie do sypialni.

Wiele styli i zastosowań

Widać więc, że narożniki znakomicie sprawdzają się jako element wyposażenia wnętrz mieszkań, zwłaszcza tych dużych. Można je ustawić w rogu pomieszczenia, by zaoszczędzić przestrzeń albo przeciwnie, usytuować na samym środku pokoju, gdzie stworzą swego rodzaju wyspę. Kompaktowe narożniki zdadzą zaś egzamin w mniejszych domach, gdzie nieco ważniejsza od wygody jest kameralność. Warto zaznaczyć też, że kanapy w tym kształcie nie odnajdują się tak doskonale wyłącznie w prywatnych mieszkaniach. Ich rozmiar może okazać się również świetnym rozwiązaniem w hotelach lub ekskluzywnych gabinetach, mieszcząc duża liczbę klientów. Ponadto, z powodu swojej popularności narożniki projektowane są w najróżniejszych stylach, od eleganckich i skórzanych, po nowoczesne, wykonane z ekologicznej skóry. Kolorystyka to kwestia jeszcze bardziej obszerna — meble te występują praktycznie we wszystkich możliwych barwach.

Narożniki cieszą się zawrotną popularnością ze względu na swoje niezliczone zalety niedostępne w jakichkolwiek innych meblach wypoczynkowych. Są wygodne, pojemne, mogą spełniać funkcję reprezentacyjną, jak również służyć jako niezwykle przestronne łóżko. Ponadto, ze względu na swoją uniwersalność oraz wielość różnorodnych wzorów i kolorów, mogą sprawdzić się zarówno w prywatnych mieszkaniach, jak i stylowych miejsc publicznych.