Jakie lustro dekoracyjne wybrać do salonu?

Salon to wizytówka naszego domu. To w nim przyjmujemy gości, tutaj przesiadujemy i tworzymy przestrzeń odpowiadającą naszej osobie i tu prawdopodobnie spędzimy lub spędziliśmy najwięcej czasu w rozmyślaniu nad odpowiednimi dodatkami, które nadadzą pomieszczeniu wyjątkowego wyglądu. Jednym z takich dodatków jest lustro, które odpowiednio dobrane, pozwoli stworzyć wyjątkowe wnętrze, które przyciągnie uwagę domowników i gości.

Lustro to nie tylko element umeblowania, które służy do przejrzenia się przed wyjściem z domu, czy skontrolowaniem jak wyglądamy. Jest to funkcjonalny, stylowy i nadający pomieszczeniu wyjątkowe dopełnienie dodatek, który podkreśli aranżacje waszego salonu. 
Zalety posiadania lustra w salonie?

- Pomoże doświetlić pomieszczenie i sprawi, że twój salon stanie się jasnym i przyjemnym do przesiadywania miejscem.

- W lustrze mogą odbijać się twoje najbardziej ulubione dodatki – nadaj swoim kwiatom, żyrandolowi, czy obrazowi większego rozmachu wykorzystując odbicie.

- Optyczne powiększenie pomieszczenia, które sprawi, że salon stanie się przytulnie wyglądającą przestrzenią.

- Wyjątkowy dodatek, idealnie dopełniający wnętrze. 

W dobie bogatej oferty na rynku, mamy do wyboru od luster prostokątnych, okrągłych i kwadratowych, po te bardziej designerskie z niestandardowymi kształtami, małe lub duże, pojedyncze lub rozdzielone na kilka części, takie które będzie podkreślać minimalizm naszego pomieszczenia, lub przeciwnie, nadawać mu większego rozmachu. Lustrzane dekoracje wykonane znajdą swojego miłośnika u osób z różnymi gustami. Jakie zatem sprawdzi się najlepiej w Twoim salonie?
Małe czy duże?

Przy zwracaniu uwagi na rozmiar lustra, warto sugerować się długością i wysokością ścian w naszym salonie, aby nie przesadzić z komponowaniem naszego wnętrza i nie stworzyć przesadnego dodatku. Lustro oprócz bycia przydatnym elementem powinno przede wszystkim dopełniać pomieszczenie w salonie. Istotnie zwróć uwagę na to co będzie się odbijać w lustrze, aby nie zapchać przestrzeni pomieszczenia niekorzystnym odbiciem. 

Lustra duże


Prostokątne lustro

Najbardziej klasyczny kształt, który najczęściej umieszczamy w wolnej przestrzeni nad kanapą. Taki styl umieszczania lustra w salonie jest bardzo popularny i sprawdzony, nadając twojemu pomieszczeniu przyjemny luksusowy wystrój, a przy okazji powiększy twoje pomieszczenie. Przy tym wyborze warto zdecydować się na lustro większego rozmiaru i dobrać je odpowiednio do długości ściany.

Prostokątne lustra


Stojące czy wiszące?

Wybór należy do Ciebie, jednak zwróć uwagę, że stojące lustro może zająć ci miejsce w salonie. Wiszące będzie tutaj bardziej praktycznym, lecz jeśli w Twoim salonie jest odpowiednio dużo miejsca, przemyśl lustro stojące.

Lustra stojące


Okrągłe lustro

Okrągłe lustra chętniej umieszczamy w łazienkach, choć w salonie sprawdzą się równie dobrze, szczególnie w bardziej industrialnych wnętrzach, gdzie nadadzą większej kreatywności w naszym surowym wnętrzu nieco harmonii. Jeśli styl naszego salonu odbiega od minimalistycznego, warto lustro umieścić wśród innych dodatków, gdzie podkreśli wystrój i stworzy przyjemne dla oka miejsce. Zarówno małe jak i duże lustra świetnie tutaj nadadzą aranżacji naszego wnętrza.

Lustra okrągłeOdważne kształty i rozmiary lustra 

Popularne są teraz designerskie lustra, te rozbite na kilka kawałków, przypominające swoim wyglądem plamy, lub niestandardowe duże i wypełniające sporo miejsca, z ciekawie zdobioną ramką, które skutecznie przykuwają uwagę. Dzięki nim Twoje pomieszczenie zyska zupełnie inne oblicze, dlatego zachęcamy do eksperymentowania z tego typu lustrami odbiegających od typowych, aby stworzyć unikalną przestrzeń w Twoim salonie.

Lustra dekoracyjne

Lustro dobierzesz w Naszym sklepie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą mebleglamour.pl i wyboru najlepszej jakości dodatku odpowiedniego do twojego gustu i salonu.