Lustra,

są cudownym dodatkiem do wnętrza każdego rodzaju.  Są one dostępne w bardzo szerokiej gamie kształtów, kolorów, rozmiarów.

Potrafią szybko zmienić każde pomieszczenie, a to za sprawą tego, że mogą rozjaśnić przestrzeń mieszkalną przy pomocy odbijającego się w nich światła lub też zwiększyć wizualnie jego rozmiar.

Lustra w zależności od stylu oprawy jak również rozmiaru mogą spełniać różne funkcje od dekoracyjnych pięknych a co ważne widocznych po małe

skromne, których przeznaczeniem jest przede wszystkim użyteczność. Ten kto wie jak tak naprawdę atrakcyjne oraz przydatne są one w projektowaniu, szybko może przy ich pomocy przekształcić lub też poprawić wygląd jakiegokolwiek wnętrza.

Już w zamierzchłych czasach człowiek mógł zobaczyć się w zwierciadle, choć kiedyś w tym celu używano wygładzonych kamieni lub po prostu trzeba było przejrzeć się w tafli wody. W czasach pierwszych luster produkowano je z polerowanych metali, jak srebro, ołów czy też brąz. Były one bardzo podatne na korozję. Ze względu na ich niski współczynnik odbijania światła dawały one ciemny obraz dlatego też nie nadawały się one do sztucznie oświetlonych pomieszczeń za pomocą świec, lampionów.

Dzisiejsze lustra,

Dzisiejsze lustra są zupełnie inne. Przede wszystkim stały się one o wiele trwalsze jak również bardziej użyteczne a nawet mogą być świetną ozdobą. Użyteczność luster wzrosła właśnie wraz z nowoczesnym oświetleniem, jesteśmy dzięki temu w stanie zobaczyć nawet najdrobniejsze szczegóły. Kobiety malując się do pracy lub na bankiet mogą to zrobić z niezwykła precyzją, wykorzystując w tym celu mniejsze lustra, a nawet mogą zabrać ze sobą mini lusterko na każdy przypadek. Funkcja dekoracyjna także nabrała wielkiego znaczenia, gdyż ilość wzorów, dodatków, ram, ozdób do luster jest tak wiele że każdy może mieć lustro takie, które najbardziej pasuje do jego miejsca zamieszkania.Rodzaje luster prezentowane przez Meble Glamour: