Kwietniki i doniczki – praktyczne i modne.

Kwietniki oraz doniczki już dawno przestały pełnić jedynie role użytkowe. Pięknie podkreślają i eksponują umieszczone w nich kwiaty. Wykonane mogą być z różnych materiałów.

Do najpopularniejszych należą metal oraz ceramika. Istotny jest wybór nie tylko materiału ale również kształtu i rozmiaru. W przypadku kwietników należy również zdecydować o wysokości nóżek. Rozmiar kwietników i doniczek należy dopasować przede wszystkim do wymagań roślin ale nie tylko.

Przy wyborze należy kierować się również wielością pomieszczenia oraz stylem, w którym zostało urządzone. Zarówno kwietniki, jak i doniczki to bowiem doskonałe dodatki do zarówno przedpokoju, jak i salonu, sypialni, biura, a także kuchni. Poza swoją oczywistą rolą, dodają również pomieszczeniom przysłowiowego „pazura”.

Coraz częściej bowiem stawia się na kwietniki i doniczki w wyrazistych kolorach, w tym metalicznych odcieniach. Oryginalna stylistyka kwietników i doniczek podkreśla również piękno samej rośliny oraz przyciąga wzrok.

Rośliny w mieszkaniu – zalety.

Zalety posiadania roślin doniczkowych można wymieniać bez końca. Po pierwsze i najważniejsze - rośliny fotosyntezują, czyli wykorzystując dwutlenek węgla, produkują tlen. Ponadto, rośliny doniczkowe znacząco zwiększają wilgotność powietrza w pomieszczeniach.

Niektóre gatunki zwiększają również ujemną jonizację powietrza, która pozytywnie wpływa na zdrowie. Nie można zapomnieć o tym, że kwiaty w pomieszczeniu działają relaksująco i poprawiają samopoczucie.

Wiele osób decyduje się na posiadanie roślin doniczkowych z bardzo prostego względu – doskonale upiększają przestrzeń oraz ją ożywiają. Pięknie współgrają zarówno z nowoczesnymi dodatami, jak i tymi w stylu boho czy vintage. Rośliny powinny znaleźć się rónież we wnętrzach urządzonych w stylu glamour. Kolor zielony bowiem doskonale komponuje się ze złotymi dodatkami, które często dominują we wnętrzach w stylu glamour.

Decydując się na zakup roślin doniczkowych, należy dobrać pasujące zarówno rozmiarem, ja i stylistyką doniczki oraz kwietniki, które doskonale prezentują się w większych pomieszczeniach.

Dodatki w stylu glamour.

Styl glamour charakteryzuje się przede wszystkim żywą kolorystyką. Pomieszczenia urządzone w tym stylu powinny posiadać dużo światła. Elementy dekoracyjne często mienią się metalicznymi kolorami.

Można zaryzykować stwierdzeniem, że styl glamour to połączenie elegancji z odrobiną „miszmaszu”. Jedno jest pewne, ten ponadczasowy trend na dobre zadomowił się we wnętrzach, zarówno tych mniejszych, jak i większych. Miłośniczki oraz miłośnicy roślin doniczkowych nie muszą rezygnować z zieleni chcąc urządzić swoje wnętrza w stylu glamour.

Rośliny bowiem doskonale współgrają z eleganckimi meblami i dodatkami. Ponadto, pragnąc otoczyć je należytą opieką, warto postawić na perfekcyjnie dopasowane do nich donice i kwietniki. Aby wpisały się w styl glamour, warto postawić na ponadczasową czerń lub biel.

Osoby pragnące dodać swoim wnętrzom odrobiny blasku, nie przejdą obojętnie obok akcesoriów w złotym kolorze. Dodatkowego charakteru dodadzą oryginalne faktury, na przykład te ażurowe.

Czym kierować się przy wyborze kwietników i doniczek?

Zarówno doniczka, jak i kwietnik powinny być odpowiednio dobrane do wielkości, jak i wymagań rośliny.

Należy po pierwsze – dowiedzieć się jakich warunków wymaga roślina oraz jak szybko będzie rosła. Niektóre rośliny bowiem lepiej zaadaptują się w wysokich donicach, inne – w niskich. Po drugie – stylistyka. Ta również jest ważna.

Należy dopasować ją nie tylko do samej rośliny ale również do wnętrza, w którym się znajduje. Dużą popularnością cieszą się donice w ponadczasowych kolorach czerni i bieli, ponieważ doskonale współgrają z każdym stylem – od glamour, przez minimalistyczny, na hygge kończąc.

Dzięki temu roślina w takiej doniczce, jeżeli zajdzie taka potrzeba, będzie mogła być przeniesiona do innego pomieszczenia. Decydując się na zakup kwietnika natomiast, warto postawić na nietuzinkowy design oraz przyciągający wzrok kolor, a taki z pewnością jest złoto-czarny rattan.