Fotel – wygodny mebel czy modny dodatek?

Fotel, czyli rodzaj siedziska z oparciem oraz często również z podłokietnikami, to niepozorny mebel, który stanowi doskonałą alternatywę dla zajmujących dużo miejsca szezlongów. Fotel doskonale sprawdza się zarówno w przedpokoju, jak i salonie, sypialni, garderobie czy biurze.

Decydując się na fotel biurowy, należy przede wszystkim skupić się na jego kształcie, który zapewni wygodę podczas pracy przy biurku lub stole. Stawiając jednakże na fotel wypoczynkowy, należy pamiętać również o stylistyce. Po pierwsze – materiał, z którego został wykonany.

Wybierać można wśród ponadczasowych skór, miękkich tekstyliów oraz nowoczesnych tworzyw. Odpowiednie obicie nie tylko zwiększy komfort podczas użytkowania ale doda również przestrzeni charakteru. Po drugie – siedzisko oraz jego wypełnienie.

Najbardziej popularne są sprężyny oraz trwałe pianki poliuretanowe. Zapewnią nie tylko wygodę ale również trwałość. Istotna jest również konstrukcja fotela – klasyczna, retro, glamour. Nie można zapomnieć również o kształcie. Należy dobrać go indywidualnie do własnych potrzeb. Duże znaczenie ma wysokość oparcia oraz wysokość i głębokość siedziska. Czemu?

Czy rozmiar ma znaczenie?

Rozmiar fotela należy dobrać nie tylko do przestrzeni, w której ma się znajdować ale również do użytkownika. Siedząc na fotelu, należy móc dotykać stopami ziemi. Kolana, podczas siedzenia, powinny być ustawione w kącie prostym.

Decydując się na fotel do salonu o dużym metrażu, najlepiej postawić na klasycznego „uszatka”, czyli fotel z wygodnym oparciem na głowę. Taki model zapewni maksymalną wygodę. O tą zadbają również perfekcyjnie wyprofilowane podłokietniki oraz podnóżek. To doskonała opcja do pomieszczenia, w którym znajduje się jedynie mała kanapa.

Dużą popularnością cieszą się również fotele telewizyjne. Czym się charakteryzują? Możliwością rozkładania oraz dopasowaniem stopnia nachylenia oparcia. Fotele telewizyjne zazwyczaj wykonane są ze skór – naturalnych lub ekologicznych i stanowią doskonałe zwieńczenie nowoczesnych wnętrz. Jeżeli o stylistyce już mowa, czy fotel może stanowić element wystroju?

Dodatek w stylu glamour.

Czasy, gdy fotele pełniły jedynie rolę praktycznego mebla, już dawno mamy za nami. Szeroki wybór dostępnych modeli pozwala na dopasowanie stylistyki fotela do wnętrza mieszkania. Wybierać można wśród różnych kształtów oraz materiałów obić.

Osoby otaczające się dodatkami w stylu glamour, mogą postawić na kontrastujące materiały, miękkie – skórzane lub welurowe obicia oraz metaliczne detale, w tym nogi i podłokietniki.

Dużą rolę odgrywa również pikowanie materiału. Fotel w stylu glamour będzie doskonale prezentował się zarówno w salonie, jak i sypialni, garderobie oraz przedpokoju. Warto postawić na ponadczasowe kolory, które będą współgrały ze znajdującymi się we wnętrzu meblami i dodatkami – czerń, biel, odcienie brązu, szarości i zieleni. Decydując się na zakup dwóch foteli, należy pamiętać, że nie muszą być takie same. Stawiając na różne kolory oraz wzory, unikniesz monotonii i dodasz wnętrzu przysłowiowego „pazura”.