Stoliki kawowe do każdego wnętrza.

Stolik kawowy, z niedocenianego i często zbędnego mebla stał się niezbędnym dodatkiem obecnym obecnie w praktycznie każdym wnętrzu. Doskonale sprawdza się zarówno w salonie, jak i innych pomieszczeniach – sypialni, gabinecie lub przedpokoju. Szeroki wybór dostępnych stolików kawowych sprawia, że każdy znajdzie model, który doskonale wpisze się w preferowany wystrój wnętrza.

Od stolików wykonanych z drewna, przez modele szklane oraz stalowe – każdy zachwyca zarówno swoją użytecznością, jak i niepowtarzalną stylistyką. Co prawda, stoliki kawowe, jak sama nazwa wskazuje, zazwyczaj umieszczało się przed kanapę lub fotelem, a na ich blacie stawiało kawę lub inny napój oraz drobną przekąskę, obecnie stoliki mają wiele zastosowań. Ten wyjątkowo uniwersalny element wyposażenia wnętrza nie tylko zapewnia wygodę ale nierzadko stanowi ważny element wystroju.

Stolik kawowy – mebel o wielu funkcjach.

Stolik kawowy to obecnie jeden z tych mebli, które znajduje zastosowanie w każdym pomieszczeniu. Doskonale sprawdzi się jako mały stolik przy kanapie lub fotelu. W przedpokoju natomiast – będzie idealną alternatywą dla klasycznego kredensu lub szafki. W sypialni lub biurze może pełnić rolę toaletki lub małego biurka. W łazience natomiast, postawiony obok wanny – będzie doskonałym miejscem na książkę, laptopa lub kieliszek wina. Stoliki kawowe wykonane mogą być z praktycznie każdego materiału – od drewna, przez stal, po szkło.

Wybór materiału oraz wielkość stolika powinna być uzależniona od jego przeznaczenia. Większe modele doskonale sprawdzą się na co dzień, podczas spożywania posiłków. Niższe stoliki, mogą pełnić również rolę podnóżka. Modele o wyższych nóżkach oraz wąskim blacie będą idealnym miejscem do pracy, po przysunięciu stolika do fotela, kanapy lub krzesła, powstanie funkcjonalne biuro pozwalające na komfortową pracę.

Diabeł tkwi w szczegółach.

Funkcjonalność to jedno ale co z przyciągającą wzrok stylistyką? Szeroki wybór dostępnych stolików kawowych pozwala na dopasowanie ich praktycznie do każdego wnętrza. Swój wymarzony model znajdą zarówno miłośniczki i miłośnicy stylu glamour lub minimalistycznego, jak i osoby lubujące się w dodatkach hygge, boho lub vintage. Dużą rolę odgrywa nie tylko materiał, z którego został wykonany stolik ale również detale – zestawienie faktur, kształt oraz wielkość blatu i nóżek, kolor.

Warto bawić się elementami ozdobnymi i stawiać na kontrastujące style. Drewniana podłoga nie oznacza, że stolik kawowy musi być zachowany w takim samym stylu. Zamiast drewna można postawić na stal w złotym kolorze. Małe stolik kawowe to meble, które doskonale prezentują się w pomieszczeniach zarówno o mniejszym, jak i większym metrażu. Duża przestrzeń pozwala dodatkowo na zestawienie ze sobą kilku stolików. Takie rozwiązanie nie tylko zapewni wygodę przy dużej kanapie ale doda również przestrzeni niepowtarzalnego charakteru.

Pełna oferta stolików kawowych