Obrazy do każdego wnętrza.

Pragniesz dodać swojej przestrzeni niepowtarzalnego charakteru? Szukasz dodatków, które będą przyciągały wzrok i sprawią, że będziesz czuł się „jak w domu”? Obrazy to doskonała propozycja dla osób, które pragną dodać pomieszczeniom przysłowiowego „pazura”. Idealnie współgrają z każdym stylem i nadają się zarówno do salonu, sypialni, jadalni, garderoby, przedpokoju, jak i biura. Odpowiednio wyeksponowane, będą również doskonałym elementem kuchni czy łazienki. Wyróżnić można wiele rodzajów obrazów. Wybierać można wśród kojących pejzaży, portretów, martwej natury, scen rodzajowych oraz nowoczesnego malarstwa abstrakcyjnego. Obrazy mogą przyciągać wzrok również materiałem, na którym zostały wykonane – klasycznym płótnem, drewnem, papierem, a nawet nowoczesną aluminiową płytą. Pragnąc dodać ekstra blasku swojemu wnętrzu, można umieścić obraz w metalicznej ramie. Możliwości jest bez końca.

Z ramą czy bez ramy, oto jest pytanie.

Obraz powinien nie tylko doskonale współgrać ze stylem, w jakim zostało urządzone mieszkanie ale również odzwierciedlać charakter mieszkańców. Osoby pragnące dodać swojej przestrzeni odrobiny blasku i lubiące otaczać się dodatkami w stylu glamour, koniecznie muszą postawić na przyciągające wzrok, metaliczne ramy. Gdyby należało określić styl glamour jednym słowem, byłby to właśnie „blask”. Złoto oraz srebro doskonale współgrają z czernią oraz butelkową zielenią. Warto łączyć ze sobą te kolory w celu uzyskania efektu „wow”. Obrazy w nowoczesnym stylu będą doskonale prezentowały się w sypialni oraz minimalistycznie urządzonym salonie. Decydując się na abstrakcje, warto zestawić ze sobą kilka obrazów i powiesić je na różnych wysokościach. Złote oraz srebrne oprawy to również doskonałe rozwiązanie, jeżeli pragniemy dać starym obrazom albo ulubionym plakatom drugie życie. Warto również zwrócić uwagę na materiał, z którego została wykonana rama. Nierzadko wyższa cena, oznacza wyższą jakość, w którą warto zainwestować.

Mix and match.

Pojęcie jakoby obrazy dobrze prezentowały się jedynie na jednokolorowym tle, już dawno odeszło do lamusa. Obrazy doskonale prezentują się również na betonowych oraz ceglanych ścianach w każdym kolorze. Stanowią także nietuzinkowe zwieńczenie tapety. Decydując się na dodanie wnętrzu charakteru za pomocą obrazów, warto zawczasu zaplanować układ, w jakim będą wisiały na ścianie. Warto postawić na więcej niż jeden, a nawet dwa czy trzy obrazy. Jeżeli zależy nam na oryginalnym wnętrzu, doskonałym pomysłem jest przeznaczenie jednej ze ścian na obrazy oraz ulubione plakaty w ramach. Zależy Ci nie tylko na nietuzinkowym wnętrzu ale pragniesz również efektu „wow”? Zestaw swoje dzieła z lustrami w ramach zbliżonych kolorem oraz fakturą do tych, w których zawisną obrazy. Nie od dziś wiadomo, że diabeł tkwi w szczegółach i odpowiednio dobrane elementy ozdobne, potrafią całkowicie odmienić każde wnętrze.