Diabeł tkwi w szczegółach, czyli magia akcesoriów.    Akcesoria, czyli elementy wystroju wnętrz pełniące zarówno rolę jedynie ozdobną, jak i użytkową to dodatki, które obecne są w każdym wnętrzu. Znaleźć je można zarówno w olśniewających metrażem domach, jak i skromnych mieszkaniach. Wyróżnić można akcesoria spełniające swoje funkcje tylko w określonych pomieszczeniach, jak i te, które dodadzą charakteru zarówno kuchni, jak i salonowi czy sypialni. Próżno szukać jednego, uniwersalnego podziału akcesoriów, wyróżnić jednakże można takie, które spełniają jedynie rolę ozdobną, jak na przykład obrazy, plakaty, inne ozdobne dekoracje ścienne oraz figurki, jak i dodatki pełniące również rolę użytkową: stojące wieszaki – zarówno te większe, na ubrania, jak i mniejsze, na biżuterię, świeczniki, donice czy ramki na zdjęcia. Jedno jest pewne – akcesoria to elementy, które obecne są w każdym wnętrzu, a osoby, które pragną dodać blasku swojemu otoczeniu, urzekną dodatki w stylu glamour. Czym charakteryzuje się ten ponadczasowy styl?

Luksus na wyciągnięcie ręki – styl glamour.    Styl glamour charakteryzuje się przede wszystkim łączeniem nowoczesnych elementów, z tymi klasycznymi. Ważne są również elegancja oraz blask. Można wyróżnić kilka dominujących w stylu glamour kolorów, są to: biel, czerń, srebro oraz złoto. Styl ten jednakże lubi łączyć ze sobą również te, z pozoru niepasujące do siebie kolory – odcienie zieleni, niebieskiego czy różu. Ważne są również kontrastujące faktury i materiały – drewno, szkło oraz metal. Nic dziwnego, że na dodatki w tym stylu decyduje się tak wiele osób. Odpowiednio dobrane, potrafią dodać blasku nawet minimalistycznym wnętrzom. Akcesoria w stylu glamour będą doskonałym zwieńczeniem każdego pomieszczenia – od kuchni, przez jadalnię, po salon i sypialnię. Przyciągające wzrok obrazy i plakaty ożywią każdą ścianę, a nietuzinkowe, ozdobne figury będą doskonałym zwieńczeniem zarówno stołu, jak i biurka, regału lub komody. Osoby stawiające na uniwersalność i akcesoria pełniące również rolę użytkową, mogą sięgnąć po przyciągające wzrok swoim kształtem donice lub oryginalne kwietniki. Warto postawić na metaliczne kolory, będą idealnym zwieńczeniem minimalistycznych wnętrz i pięknym tłem dla ulubionych roślin.

Blask, blask i jeszcze raz BLASK.    Jeżeli należałoby określić jednym słowem akcesoria w stylu glamour, byłby to właśnie „blask”. Dodatki w tym stylu podbiją jednakże również serca osób lubujących się w innych stylach: boho, minimalistycznym, eklektycznym nowoczesnym, klasycznym czy hygge. Ich ponadczasowość  oraz dopracowane do perfekcji detale będą doskonałym zwieńczeniem każdego wnętrza. Akcesoria bowiem mają sprawić, że wnętrze nabierze domowego charakteru i będzie odzwierciedleniem charakteru oraz stylu życia domowników. Decydując się na akcesoria pełniące nie tylko rolę ozdobną ale również użytkową, można mieć pewność, że będą doskonałym elementem wnętrz, w których spędza się najwięcej czasu. Przyciągające wzrok patery mogą stanowić nie tylko piękny element ozdobny ale również pełnić rolę mis na biżuterię – w sypialni lub owoców – w jadalni lub kuchni. Praktyczne wieszaki natomiast urzekną gości zarówno swoim designem, jak i praktycznym zastosowaniem.

Wszystkie akcesoria.