Meble ogrodowe – funkcjonalność i nowoczesny design.    Posiadanie ogrodu, tarasu lub balkonu to w obecnych czasach niezwykły komfort. Kto bowiem nie marzy o możliwości spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu? Decydując się na aranżację miejsca wypoczynku warto pamiętać nie tylko o stylistyce mebli ale również dopasowaniu ich wielkości i przeznaczenia do przestrzeni, którą posiadamy. Można postawić na wygodny fotel, który doskonale sprawdzi się na mniejszej przestrzeni lub imponujący zestaw, w którego skład wchodzą stół oraz krzesła. Odpowiednio dobrane meble ogrodowe będą doskonałym dopełnieniem zarówno mniejszych, jak i większych przestrzeni znajdujących się na świeżym powietrzu. Z pewnością umilą czas zarówno ten spędzony w pojedynkę, jak i w gronie rodziny i przyjaciół. Czy tylko wielkość ma znaczenie? Czy stylistyka powinna odgrywać główną rolę? Jak zaaranżować przestrzeń aby czas spędzony na świeżym powietrzu był chwilą na „naładowanie baterii”?

Użyteczność vs. Stylistyka.    Decydując się na aranżację – zarówno wnętrza, jak i ogrodu, tarasu lub balkonu, warto pamiętać, że użyteczność nie musi oznaczać rezygnacji z przyciągającej wzrok stylistyki. Bez wątpienia najpopularniejszym materiałem, z którego wykonywane są meble przeznaczone do użytku zewnętrznego jest technorattan. Jest to materiał wykonany z trwałej żywicy odpornej na warunki atmosferyczne, dodatkowo wzmocnionej włóknem szklanym. Materiał odporny jest na promienie UV, dzięki czemu kolor zachowuje swoją intensywność. Postawienie na wysokiej jakości tworzywo nie oznacza rezygnacji z ponadczasowej stylistyki. Meble wykonane z technorattanu przyciągają wzrok nowoczesnym designem i stanowią doskonałe zwieńczenie zarówno mniejszych przestrzeni – balkonu lub tarasu, jak i większych – ogrodu. Drugą kwestią jest wygoda, którą gwarantują. Szerokie i głębokie siedziska zapewniają komfort i relaks. Zarówno krzesła, jak i fotele oraz sofy pozwalają na zwieńczenie ich miękkimi poduchami, które gwarantują maksymalny komfort po całym dniu i pozwolą się zrelaksować.

Czy kolor ma znaczenie?    Decydując się na meble ogrodowe warto dopasować ich kolor do otaczającej przestrzeni. Do najpopularniejszych należą te w głębokich, brązowych barwach. Osoby stawiające na nowoczesny design, urzeknie nietuzinkowy kolor antracytowy. Będzie pięknym zwieńczeniem okalającej ogród lub taras roślinności. Osoby stawiające na nowoczesne, przyciągające wzrok meble i dekoracje, mogą postawić na metaliczny odcień, który będzie doskonałym zwieńczeniem minimalistycznych przestrzeni. Odpowiednio dobrany kolor mebli doskonale podkreśli również znajdujące się na balkonie, tarasie lub w ogrodzie elementy ozdobne, takie jak: grill, kamienie, donice czy oświetlenie. Meble ogrodowe to również idealna propozycja dla osób posiadających restauracje, kawiarnię lub pub. Będą pięknym zwieńczeniem znajdującej się na świeżym powietrzu przestrzeni, a klientom zapewnią maksymalny komfort, który może być jednym z czynników decydujących o ich powrocie do odwiedzanego miejsca.

MEBLE OGRODOWE