Praktyczny dodatek czy niezbędny element wystroju wnętrza – jakie lustra wybrać?

Lustro należy do jednego z najstarszych wynalazków ludzkiej cywilizacji. Z początku służyło jedynie do odbijania obrazu, z czasem stało się elementem wystroju praktycznie każdego pomieszczenia. Czemu tak chętnie sięgają po nie zarówno projektanci, jak i osoby samodzielnie dekorujące wnętrza? Ponieważ doskonale powiększa optycznie przestrzeń.

Stanowi również idealny element wystroju w każdym stylu – zarówno glamour, gdzie dominują blask i elegancja, jak i minimalistycznych przestrzeni. Decydując się na lustro jako element wystroju należy zadać sobie kilka pytań. Lustro ma pełnić rolę dekoracji czy być praktycznym dodatkiem? Który wariant będzie bardziej odpowiedni - wiszący czy stojący? Na jaką ramę się zdecydować – przyciągającą wzrok czy minimalistyczną?


Lustra dekoracyjne, czyli dodatek w stylu glamour.

Styl glamour to jeden z bardziej gorących trendów w aranżacji wnętrz. Charakteryzuje się eklektyzmem, elegancją oraz luksusem. Chcąc postawić w swoim wnętrzu przysłowiową „kropkę nad i” warto sięgnąć po lustro dekoracyjne. Po pierwsze, doskonale optycznie powiększy przestrzeń. Po drugie, będzie pięknym zwieńczenie zarówno salonu, jak i przedpokoju lub sypialni.

Warto postawić na wyrazistą, przyciągającą wzrok ramę oraz nietuzinkowy kształt. Osoby stawiające na klasyczne, ponadczasowe dodatki, mogą sięgnąć po prostokątne lub okrągłe lustro, miłośnicy oryginalnych rozwiązań zakochają się w lustrze imitującym okno czy połączeniu kilku tafli tworzących abstrakcyjny kształt.


Praktyczne i modne - lustra stojące.

Szukasz lustra, które z jednej strony doda Twojej sypialni lub garderobie klasy, z drugiej natomiast będzie stanowiło praktyczny element wystroju? Szeroki wybór luster stojących sprawi, że każdy znajdzie propozycję dla siebie. Miłośnicy stylu glamour pokochają złote, ozdobne ramy. Zwolennicy klasyki – propozycje kuszące smukłymi brzegami i szerokimi taflami. Ważny jest nie tylko rozmiar ale również materiał, z którego została wykonana rama lustra. Bez wątpienia będzie stanowiła doskonałe zwieńczenie wystroju wnętrza – doda nie tylko klasy ale również charakteru.

Lustro stojące to propozycja nie tylko dla osób stawiających na komfort ale również miłośników dopracowanych do perfekcji detali. Tak wyrazisty dodatek doda klasy nie tylko wnętrzu ale również Naszemu odbiciu. Jaką ramę wybrać, aby najlepiej oddawała Nasz charakter? Odpowiedź może być tylko jedna – glamour.


Lustra w ramie ozdobnej, czyli hollywoodzki blichtr na wyciągnięcie ręki.

Lustra już dawno przestały spełniać jedynie rolę funkcjonalną. Obecnie, coraz częściej traktuje się je jako element wystroju wnętrza. Tafle w pięknych, przyciągających wzrok ramach powoli wypierają klasyczne obrazy i goszczą na ścianach w każdym wnętrzu. Decydując się na taki element wystroju, warto postawić na przyciągającą wzrok, nietuzinkową ramę ozdobną.

Przy wyborze odpowiedniej warto zaszaleć i dać ponieść się wyobraźni – kontrastujące faktury i metaliczne kolory z pewnością dodadzą każdemu wnętrzu klasy i niepowtarzalnego charakteru. Bez wątpienia kształt również odgrywa istotną rolę – prostokątny, owalny, kwadratowy, a może rombowy? Ważne, aby przyciągał wzrok i był odzwierciedleniem stylu oraz charakteru domowników.