Meble glamour – trendy

Trendy, czyli istniejący w konkretnym momencie kierunek rozwoju danej dziedziny, to pojęcie, które interesuje zarówno projektantów, jak i nabywców. To według nich powstają kolekcje – nie tylko odzieży ale również mebli. To one bowiem sprawiają, że możemy wyrazić siebie i czuć się „jak w domu”.

Trendy wnętrzarskie, podobnie jak w innych dziedzinach, wciąż się zmieniają. Moda jednakże lubi zataczać koło. Są bowiem elementy, po które niezależnie od panujących trendów, wciąż chętnie sięgamy. Należą do nich komfort i wygoda, elegancja oraz ponadczasowość. Wszystko to cechuje styl glamour, który króluje w tym roku.

Gorący trend w aranżacji wnętrz, czyli co to są meble glamour?

Styl glamour dość szybko przeniósł się z mody widywanej przede wszystkim w filmach, do wnętrz mieszkań. Z początku kojarzony był przede wszystkim z bogactwem, z czasem stał się bardziej stonowany ale wciąż epatował elegancją i luksusem. Obecnie, mieszkanie w stylu glamour może mieć każdy – wystarczą odpowiednie meble oraz dbałość o detale.

Meble w stylu glamour cechuje eklektyzm. Bez wątpienia dużą rolę odgrywają kontrastujące faktury – łączenie matowych powierzchni z błyszczącymi. Ważne są również kolory, styl glamour bowiem kocha ciemne wnętrza. Stanowią doskonałe tło dla jasnych mebli oraz metalicznych zdobień – złota oraz srebra. Te dwa kolory dominują w stylu glamour. Można by wręcz rzec, że synonimem słowa „glamour” jest „blask”. Meble glamour to również wspomniany już eklektyzm.

Decydując się na wnętrze w tym stylu nie można bać się kontrastów. To one bowiem dodają wnętrzu charakteru. Podobnie jak mieszanie ze sobą materiałów – drewna, szkła oraz stopów metalu.

Białe meble, czyli klasyka w najczystszej postaci.

Białe meble to doskonałe rozwiązanie do mniejszych wnętrz, ponieważ ich jasny kolor sprawia, że pomieszczenie, w którym się znajdują wydaje się przestronniejsze. Białe meble to również bez wątpienia jeden z tych trendów, który nie wychodzi z mody, również w 2022 roku. Doskonale współgrają z każdym kolorem – od czerni, przez beże, aż po przyciągające wzrok róż, czerwień oraz bordo.

Meble w tym kolorze stanowią również doskonałe tło dla charakterystycznych dla stylu glamour metalicznych elementów. Aby dodać im przysłowiowego „pazura”, warto postawić na przyciągające wzrok faktury. Godne uwagi są również detale w postaci na przykład wyróżniających się uchwytów. Do jakiego wnętrza nadają się meble w białym kolorze? Odpowiedź może być tylko jedna – do każdego. W przeciwieństwie to mebli w ciemnych kolorach, białe mogą prezentować się zarówno elegancko, jak i przytulnie.

Sypialnia glamour - buduar czy miejsce wyciszenia?

Sypialnia to bez wątpienia miejsce służące przede wszystkim odpoczynkowi. Nie oznacza to jednakże, że jej wystrój musi być nudny. Elementy, które się w niej znajdą będą pierwszymi po przebudzeniu oraz zarazem ostatnimi, które zobaczymy przed zamknięciem oczu. Warto zatem zadbać, aby wystrój sypialni jak najlepiej odzwierciedlał nasz charakter.

Warto postawić na duże, wygodne łóżko, najlepiej takie z tapicerowanym wezgłowiem. Blasku dodadzą powiększające optycznie pomieszczenie lustra oraz efektowne lampy. Sypialnia glamour ma przede wszystkim czarować i olśniewać, nie tylko metalicznymi zdobieniami ale – przede wszystkim – komfortem.

Reasumując – jeżeli chcesz wypoczywać jak gwiazda Hollywood, styl glamour jest dla Ciebie.