Zalety dobrze dobranego lustra.

Lustro jest wspaniałym elementem do aranżacji wnętrz. Przy odpowiednim doborze przynosi wiele zalet pomieszczeniom, w których się znajduje. Małe wnętrza zyskują wrażenie większych dzięki wiszącym lustrom, oraz uzyskujemy większą głębie pomieszczenia. Ustawienie lustra stojącego w salonie nada ciekawego charakteru i odpowiednio ustawione, rozświetla przestrzeń. Nie należy, zatem przywiązywać się do standardowego przeznaczenia tego elementu wyposażenia. Wybierając jego ustawienie warto również zwrócić uwagę na odbicie w nim. Możemy w ten sposób wprowadzić więcej światła lub zwrócić uwagę na ciekawy lub ważny element w pokoju. Wybór lustra najczęściej nie jest prosty i zależy od wielu aspektów, lecz najczęściej okazuje się być wspaniałym zakupem przy projektowaniu i meblowaniu wnętrz.

Nowoczesna aranżacja uwieńczona lustrem.

Przy projektowaniu i planowaniu pomieszczeń w nowoczesnym stylu najczęściej dąży się do przejrzystości i dużych, jasnych przestrzeni. Głównym założeniem tego stylu jest przecież zamiłowanie do prostoty, omijając ornamenty, skomplikowane nieregularne kształty oraz liczne dekoracje. Ceni on sobie czystość, delikatne kolory lub ich jak najmniejszą ilość oraz jak największe oświetlenie najlepiej naturalnym światłem. Nie powinno się jednak mylić nowoczesności z skrajnym minimalizmem. By czuć się w pomieszczeniu jak najlepiej powinno mieć ono swój własny klimat i charakter. W tym celu należy jak najściślej przemyśleć meble do pokoju.

W nowoczesnym stylu najlepiej sprawują się takie materiały jak beton, wykładziny winylowe płytki, metale, szkło oraz tworzywa sztuczne. Czasami pojawiają się również klasyki, na przykład marmur lub granit. Proste faktury tych materiałów dają gładką spójność oraz harmonizują. By jednak nie pozostawiać pomieszczenia ,,bez duszy’’ należy zadbać o odpowiednie meble. W tym celu świetnie sprawdzi się ładne lustro kryształowe. Powieszone naprzeciwko okna lub pod odpowiednim kącie względem niego pięknie rozświetli a zarazem udekoruje w prosty sposób pokój.Jakie lustro dobrać do nowoczesnego pomieszczenia?

Każda nowoczesna aranżacja jest unikatowa. Niektórzy dążą do minimalizmu a inni potrzebują ozdobnej odskoczni od prostoty. W obu przypadkach chcąc zachować spójność materiałów można szukać luster w lustrzanej ramie lub lustra kryształowe. Takim rozwiązaniem dostosujemy spójność faktur i materiałów oraz nie przesycimy formą oraz kolorem. Lustra kryształowe pięknie odbijają światło, więc spiszą się do rozświetlenia pomieszczenia dzięki odpowiedniemu ostawieniu względem okna. Większe lustra w lustrzanej ramie dzięki całościowej powierzchni, odbijającej obraz optycznie powiększy nam pomieszczenie.

Ważny jest nie tylko rodzaj lustra, ale i jego kształt oraz wielkość. Mając wybrane przeznaczenie oraz rodzaj lustra trzeba sprawdzić optymalny rozmiar. Jeśli ma to być wiszące lustrowymierzmy ścianę by wiedzieć jak dużą jej powierzchnie zajmie upatrzony model.

Kształt należy dostosować do wizji pokoju. Na przykład okrągłe lustra jak nasze modele Hecate lub Eris stworzą atrakcyjny kontrast z ostrymi krawędziami mebli przy zachowaniu minimalizmu. Chcąc natomiast podkreślić nowoczesny charakter pięknie zaprezentuje się lustro NIKE lub jeszcze bardziej awangardowe lustro Aga, składające się z ułożonych pod kątem względem siebie kawałków oszlifowanego i frazowanego szkła.Chcąc przełamać ,,ascetyczny wygląd’’ znakomicie spiszą się lustra kryształowe. Nasz model LIV doda akcentu glamour i wprowadzi kontrast dla prostych nowoczesnych form. Dzięki ramie okalającej okrągłe lustro składającej się z małych kryształków dodatkowo będzie pięknie odbijać światło i rozświetli pomieszczenie.

Jak zadbać o nowe lustro?

Pierwszą rzeczą po zakupie lustra by móc zacząć je użytkować jest jego umieszczenie w miejscu docelowym. Przy lustrach wiszących trzeba włożyć więcej wysiłku. Należy zadbać by było dobrze powieszone by uniknąć przysłowiowych ,,siedmiu lat nieszczęścia’’. W zależności od ciężaru lustra należy dobrać odpowiedni sposób mocowania tak, by śruby nie były za małe i nie wyłamały się. Nie mogą być też za krótkie, ponieważ najlepiej wwiercić je w betonową, twardą część ściany, aby mieć pewność, że mocowanie nie odłamie się wraz z jej fragmentem.

By móc jak najdłużej cieszyć się z pięknego lustra warto zadbać o jego pielęgnacje. Większość luster zabezpieczona jest w tylnej części przed wilgocią. Dla tych nielicznych bez takiej ochrony zalecane jest użycie dobrego preparatu, które uchroni je przed niepożądanym działaniem, na przykład pary w łazience. Sprzątając mieszkanie trzeba zwracać uwagę na stosowane specyfiki do danych powierzchni. Tafla lustra nie powinna być czyszczona silnymi detergentami. Najlepszym sposobem jest użycie naturalnych sposobów jak woda z odrobiną octu, które nie zostawiają nieestetycznych śladów. Dla uzyskania gładkiego odbicia bez smug sprawdza się polerowanie luster miękką ściereczką dobrej jakości z mikrofibry lub zgniecioną gazetą.