Od dłuższego czasu ciemne meble cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród klientów. Jednak tendecja ta zaczyna się stopniowo zmieniać. Biały kolor mebli sprawia, że idealnie łączą się z innymi kolorami i stanowi dla nich naturalne uzupełnienie barw.Biały kolor ma cała masę zalet: pasuję do wiekszości przedmiotów znajdujących się w pokoju, jest naturalny i dobrze wkomponowany sprawi, że nigdy się nie znudzi.
Istotną rzeczą jest to, że wbrew pozorom kolor biały ma również wiele odcieni.
Projektując wnetrzę może on być wykorzystany jako kolor samodzielny, jednak najlepszy efekt osiągniemy przeplatając go z innymi kolorami. Najlepiej komponuję się z barwami pasterowymi. Sprawia, że pomieszczenie wydaję się weselsze, a także nada mu odpowiedni akcent. Ważne jest to aby nie przytłumić koloru białego innymi, bądź żeby nie używać ich za dużo. Połączenie 3 kolorów w zupełności wystarczy
 Jeśli poszukują Państwo mebli do sypialni, salonu obecnie najmodniejszym rozwiązaniem jest połączenie białych elementów z drewnianymi. Stosując ten zabieg znacznie "ocieplimy" wnętrze, tworząc przytulną atmosferę. Wybór jest obecnie bardzo duży. Najczęsniej jednak używa się drewna dębowego bądz z jesionu. Znacznie rzadziej orzech czy palisander.

Warto wspomnieć równiez o meblach z białej skóry naturalnej. Co prawda wymagają one wiekszej uwagi, częstego pielęgnowania odpowiednimi preparatami. Nie dokońca zdaję tutaj egzamin skóra ekologiczna, która przez częste czyszczenie ulegnie złuszczeniu.Decydując się na tkaninę warto przyjżeć się tekstylii w kolorze bieli. Mimo, że istnieje bagata gama produktów czyszczących to przez działanie promieni UV oraz kurzu,z biegiem czasu wpłynie to na wygląd naszych mebli.Kolor bieli znajduję swoję zastosowanie w aranżacji nowoczesnych wnetrz. Idealnie uwydania minimalizm i charakter pomieszczenia. Idealnie sprawdza się w małych mieszkaniach czy niedużych pokojach. Da to efekt wiekszej przestrzeni przy jednoczesnym zachowaniu ładu.