Dlaczego warto kupić nowe łóżko

Najbardziej istotnym elementem, każdego mieszkania jest sypialnia. Warto zapewnić sobie bardziej komfortowy odpoczynek wymieniając swoje stare łózko na nowe. Przyjmuję się, żę zmiany należy dokonywać co 7lat, a nawet częściej. Zużyty materac jest jak but bez podeszwy. Nikt przy zdrowych zmysłach by z w nim nie chodził.

Poniżej wypisane są skutki spania na starym materacu:

- roztargnienie

- brak koncentracji

- zmęczenie

- bół karku, górnej oraz dolnej partii pleców

- drażliwość

Jak widać łóżko w dużym stopniu wpływa na nasze funkcjonowanie. Patrząc, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się sklepy internetowe wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę " łózka do sypialni ", żeby wymienić swój stary mebel na nowszy model .

Wyniki wyszukiwania w każdej przeglądarce internetowej powinny zadowolić nawet najbardziej wybrednego klienta. Sklepy wychodzą na przeciw oczekiwaniom i oferują pełen wachlarz asortymentu z ciekawymi cenami.  Nie trzeba zamawiać łóżka z drugiego końca Polski, warto poszukać sklepu w okolicy. Wówczas można spodziewać się szybkiego dowozu za niewielką opłatą lub bezpłatnie. Przeglądanie wielu ofert niewątpliwie zajmuję sporo czasu, ale w końcu każdy znajdzie coś dla siebie.

Przy doborze łózka warto zwrócić szczególną uwagę na: efektywne wykonanie, trwałość, gatunek drewna czy tapicerki z jakiego je wykonano oraz wygodny materac. Dlaczego to takie ważne? 

ŁÓŻKO DREWNIANE VS. ŁÓŻKO TAPICEROWANE:

Wybierająć materiał z którego ma być wykonana rama, decydujemy o trwałości mebla. Najwiekszym powodzeniem wsród wersji drewnianych cieszą się łóżka: sosnowe, bukowe oraz dębowe. Tańszym zamiennikiem są tu płyty MDF i HDF, które potrafią być rownie trwałe.

 

Coraz cześciej sklepy w swoich katalogach umieszczają tapicerowane ramy. Są one pokryte skórą naturalną, ekologiczną czy tkaniną. Kolor obicia i styl, który wymierzemy podkreślą charakter sypialni.

 

STELAŻ

Mimo, że nie każdy zdaję sobie sprawę ale stelaż wpływa kolosalnie na komfort naszego snu. Najmniej komfortowe i najtańsze rozwiązanie to wypełnienie ramy płytą meblową. Lepszym wyborem jest  drewniany stelaż, połączony se sobą lekko wygiętymi listewkami. Kluczowym elementem na który warto zwrócić uwagę przy wyborze tego rozwiązania jest gęstość rozstawienia listewek. Im mniejszy odstęp i im wiecej listewek tym lepiej dla nas i naszego snu.

 

MATERAC

Jeżeli chodzi o wybór - jest on ogromny. Sklepy oferują materace: kieszeniowe, termoelastyczne, z pianki wysokoelastycznej, lateksowe oraz typu futon.  Materace spręzynowe powoli odchodzą w niepamieć. Obecnie najwiekszym zainteresowaniem cieszą się te wykonane z pianki termoelastycznej, lateksu lub futony.

 

Jeśli zastanawialiście się nad wymianą łóżka, polecam Wam uczynienie tego jak najszybciej. Zaowocuje to lepszym samopoczuciem, wiekszą ilością energii, a co za tym idzie: będziecie wyspani, wypoczęci i gotowi na kolejny dzień